Mari-Leen Kiipli
„Husa”
2020
Installatsioon
Fotod: autor

Mari-Leen Kiipli

Mari-Leen Kiipli (s. 1988) on paljutõotav noorema põlvkonna kunstnik, kes loob peamiselt kaemuslikke, aistingutel ja tajudel põhinevaid fotosid, videoid ja installatsioone. Erinevate lugude või müütide kaudu käsitleb ta oma loomingus tihtipeale inimese suhet loodusega.

2017. aastal lõpetas ta magistrikraadiga Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna. 2015. aastal pälvis Kiipli kollektiivi Rundum kooseisus Adamson- Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi Lions Clubilt.

Suuremõõtmeline ruumiinstallatsioon „Husa” on olnud eksponeeritud samanimelisel isiknäitusel Haapsalu linnagaleriis (4. VII–2. VIII 2020) ja Tartus galeriis Kogo toimunud ühisn.itusel Paul Kuimetiga „Husa”/”Kristallsõrestik” (6. VIII–5. IX 2020). „Husa” ongi ühteaegu nii kunstiteos kui ka näitus, ent samas ka omalaadne ruumiline kontsentraat kunstniku maailmatajumise viisist. Kiipli toob oskuslikult vaataja ette killud loodusest ja inimtekkelisest tehismaailmast ning sõlmib need dünaamilisteks vahetuteks kohtumispunktideks. „Husa” puhul võibki öelda, et Kiipli on loonud tervikliku maastiku, orgaanilise ruumisituatsiooni, mida ilmestavad erksad kinematograafilised fragmendid. „Husa” on justkui kunstlik metsasalu, mida täidavad lendlevad mõtted, ideed ja tunded. Ajendatuna rikkalikust linna- ja loodusmaastikest, on kunstnik lavastanud stseeni, mis on kantud öistest tormituultest, emotsionaalsetest rägastikest, ehitusplatsidest, autodest, tiivulistest putukatest ja taimede elust.

Nomineeris Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum.