Küpsiste kasutamine meie veebisaidil

Meie veebisaidil kasutatakse küpsiseid selleks, et eristada teid meie veebisaidi teistest kasutajatest. Sel viisil muudame oma veebisaidi lehitsemise teie jaoks meeldivaks kogemuseks ja saame muuta oma saiti paremaks. Veebisaidi edasise lehitsemisega nõustute sellega, et me kasutame küpsiseid.

Küpsis on väike tähti ja numbreid sisaldav fail, mille me salvestame teie nõusoleku korral teie veebilehitsejasse või arvuti kõvakettale. Küpsised sisaldavad teavet, mis kantakse üle teie arvuti kõvakettale.

Meie kasutatavad küpsised

  • Alusküpsised on meie veebisaidi toimimiseks hädavajalikud. Nende hulgas on näiteks küpsised, mis võimaldavad teil logida sisse meie veebisaidi turvalistele aladele, kasutada ostukäru või e-arveldusteenuseid.
  • Analüüsi-/toimivusküpsised lasevad meil külastajaid ära tunda ja loendada ning näha, kuidas nad saiti kasutades sellel liiguvad. See aitab meil oma veebisaidi toimimist parandada, aidates näiteks kasutajatel otsitavat hõlpsasti leida.
  • Talitlusküpsised aitavad meil teid ära tunda, kui te meie veebisaidile naasete. Nende abil saame oma sisu teie järgi isikupärastada, teid nimepidi tervitada ja teie eelistused meelde jätta (näiteks teie keele või piirkonna valiku).
  • Jälitusküpsised. Need küpsised talletavad teie käigud meie veebisaidile, teie vaadatud leheküljed ja avatud lingid. Me kasutame seda teavet selleks, et muuta oma veebisait ja sellel kuvatav reklaam teie jaoks veelgi huvipakkuvamaks. Sel eesmärgil jagame neid andmeid ka kolmandate isikutega.
  • Järgmises tabelis leiate küpsiste ja nende kasutusvõimaluste kohta rohkem teavet.
KüpsisNimiKasutuseesmärkLisateave
__utmaGoogle AnalyticsEesmärk on eristada kasutajaid ja lehitsemisseansse. Küpsis luuakse juhul, kui JavaScripti teek rakendub ja ühtegi __utma küpsist ei leita. Küpsist uuendatakse iga kord, kui Google Analyticsile saadetakse andmeid.Google Analyticsi küpsise kasutamine veebisaidil
__utmbGoogle AnalyticsKasutatakse uute lehitsemisseansside või külastuste kindlakstegemiseks. Küpsis luuakse juhul, kui JavaScripti teek rakendub ja ühtegi __utmb küpsist ei leita. Küpsist ajakohastakse iga kord, kui Google Analyticsile saadetakse andmeid.Google Analyticsi küpsise kasutamine veebisaidil
__utmcGoogle AnalyticsEi kasutata ga.js sees. Seadistatud koostalitluseks urchin.js failiga. Varem kasutati seda küpsist koos __utmb küpsisega, et teha kindlaks, kas tegemist on kliendi uue lehitsemisseansi või külastusega.Google Analyticsi küpsise kasutamine veebisaidil
__utmzGoogle AnalyticsTalletab veebiliikluse allika või teekonna, mis näitab, kuidas kasutaja teie veebisaidile jõudis. Küpsis luuakse juhul, kui JavaScripti teek rakendub, ja seda uuendatakse iga kord, kui Google Analyticsile saadetakse andmeid.Google Analyticsi küpsise kasutamine veebisaidil
__utmvGoogle AnalyticsSalvestab külastaja tasemel kohandatud muutuja väärtused. Küpsis luuakse siis, kui arendaja kasutab _setCustomVar meetodit koos külastaja tasemel kohandatud muutujaga. Küpsist kasutati ka _setVar meetodi puhul. Küpsist uuendatakse iga kord, kui Google Analyticsile saadetakse andmeid.Google Analyticsi küpsise kasutamine veebisaidil
messageFacebookKüpsis aitab kindlaks teha, kas kasutaja on sisse loginud või mitte. See sisaldab kasutaja olekut kinnitavat tunnussümbolit.
akzo-duluxVeebisaitKüpsist kasutatakse väljaloginud kasutajate lõikeraamatu oleku säilitamiseks.
cc_cookie_acceptKüpsisega nõustumineKüpsise abil salvestatakse kasutaja nõusolek küpsiste kasutamiseks.

Palun pidage silmas, et kolmandad isikud (sealhulgas näiteks reklaamivõrgustikud ja välisteenuste, nt veebiliikluse analüüsiteenuste osutajad) võivad samuti küpsiseid kasutada, ilma et me saaksime seda kontrollida. Sel juhul on tegemist eelkõige analüüsi-/toimivusküpsistega või jälitusküpsistega.

Te saate küpsiste kasutamise blokeerida, kui aktiveerite oma veebilehitseja seaded, mis võimaldavad teil keelduda kõikide või osa küpsiste seadistamisest. Kui te aga blokeerite oma veebilehitseja seadete abil kõik (sealhulgas alus-)küpsised, ei pruugi te meie veebisaidile või mõnele selle osale juurde pääseda.

Kõik küpsised peale alusküpsiste aeguvad kahe aasta järel.