Angela Maasalu
Kummarda! (2018)
õlivärv lõuendil

Angela Maasalu

Angela Maasalu (s. 1990) on maalikunstnik, kes on lõpetanud 2012. aastal Tartu Ülikooli maaliosakonna bakalaureusekraadiga ja kaitsnud 2015. aastal Tallinnas Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal magistrikraadi, olles vahepeal end täiendanud Londonis (Central Saint Martins College of Art and Design). 2017. aastal oli ta nomineeritud Akzo Nobeli kunstipreemiale (varem Sadolini kunstipreemia).

Näiteks tema maal “Kummarda!” (2018, õli, lõuend) oli eksponeeritud Kate Lyddoni ja Angela Maasalu ühisn.itusel “Throbwerk” Tallinna Kunstihoone galeriis (17. VIII–13 X 2019).

Maasalu oskus luua sõnalisi paralleele oma teostele, ehitada narratiivi iga pildi taha on vähemasti niisama silmatorkav kui tema võime luua lavastuslik-ruumilisi kooslusi. Kuigi Maasalu maale ja joonistusi asustavad hõredamad olendid, määrab siingi tema teose narratiivi või emotsionaalse intensiivsuse värv. Süda muutub – niipalju kui see on seotud iha, alanduse, haavatavuse ja kaotusega – teose n-ö organiks, visuaalse tõlke tuksuvaks masinaks.

Nomineeris Tallinna Kunstihoone.