August Sai
Kakskümmend käänet (2018)
õlivärv lõuendil, puidul, paberil

August Sai

August Sai (s. 1983) on maalikunstnik, keda iseloomustab analüütiline ja dekonstruktivistlik lähenemine oma meediumile. Kunstnik maalib pilte, mille eesmärk on keskenduda maalikunsti keelele ja tõsta esile maali tehniline narratiiv, seeläbi tugevdada maalikunsti eneseteadlikkust ja väljendusvõimet. Ta on saanud 2010. aastal bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonnast, kuhu astus samas ka magistrantuuri.

Tema isiknäitusel “Kakskümmend käänet”, mis leidis aset Eesti Kunstnike Liidu Draakoni galeriis (24. IX–13. X 2018) ja oli publikule avatud samaaegselt paavst Franciscuse Eesti-visiidiga, eksponeeris kunstnik 20 variatsiooni Diego Velázqueze paavst Innocentius X portreest (u 1650).

Kunstnik kehastus siin justkui elusaks pildituvastuse ja -töötluse tarkvaraprogrammiks, maalivaks postmodernistlikult informeeritud photoshopper’iks, kes süstemaatiliselt lahkas Lääne kunstiajaloost tuttavat ikoonilist Velázqueze teost 20. sajandi moodsa kunsti arsenalist laenatud maalitehniliste võtete abil. Tulemuseks oli terviklik kontseptuaalne maaliseeria, mis avas ühes ja samas kunstiajaloolises tsitaadis 20 täiesti erinevat visuaalset tähendust.

Nomineeris kvartaliajakiri KUNST.EE.