Tutvustus

AkzoNobel lähtub oma tegutsemises kestlikkuse printsiipidest: keskkonnamõju vähendamine, sotsiaalne vastutus ja eetiliste äritavade järgimine. Meie keskendumine inimestele ja sotsiaalsele vastutusele hõlmab turvalise ja kaasava töökeskkonna tagamist meie töötajatele ning inimõiguste tagamist nii töötajatele kui laiemalt kohalikes kogukondades ja ühiskonnas. Globaalse ettevõttena näeme endal võimalust ja kohustust pöörata tähelepanu inimõigustega seotud aktuaalsetele teemadele erinevates maailma piirkondades.  

 Eestis oleme keskseks sotsiaalse vastutuse ja inimõigustele tähelepanu pööramise valdkonnaks valinud kunsti, mille väljundiks on alates 1995a. välja antav AkzoNobel Kunstipreemia.  

AkzoNobel Kunstipreemia lähtub ideest “Värv kui kunst”. Preemia eesmärk on tunnustada kunstnikku kui loovat mõtlejat ja mõjutajat Eesti kunstimaastiku rikastamise eest värvikasutuse aspektist lähtuvalt.  

 AkzoNobel Kunstipreemia väljaandmisega soovime tõmmata üldsuse tähelepanu aktuaalsetele ühiskondlikele teemadele läbi kunsti tõlgenduse. Kuna preemiale saab nomineerida teost, näitust või kunstiprojekt, mida on avalikkusele eksponeeritud eelneva kalendriaasta september kuni käesoleva aasta august, siis kajastavad need nominatsioonid ühiskonna peegeldust läbi kunstnike silmade.  

 AkzoNobel Kunstipreemia nominatsioonide esitajad on: 

Eesti Kunstimuuseum 

Eesti Kunstnike Liit 

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum 

Tallinna Kunstihoone 

Tartu Kunstimuuseum 

Kvartaliajakiri KUNST.EE 

 Kunstipreemia väljaandmisel on meie keskne väärtus luua laiemat ühiskondlikku mõju. Selleks korraldame sündmusi kunsti-, teadus-, haridus- või kultuuriasutustes, et nende tegevust toetada ja esile tõsta. (Nt. MUBA, Ajaloomuuseum, Teaduste Akadeemia jne) 

Lisaks oleme teadlikult kaasanud koostöösse loome- ja vabaühendusi. Nende kaasamine rikastab meie sündmusi uuenduslike ideede ja dünaamilise teostusega, võimaldades meil ühtlasi toetada nende finantsilist jätkusuutlikkust ja ühiskondlikku missiooni. Sel aastal soovime koostööd teha Inimõiguste Instituudiga, et rõhutada ja toetada kunstnike kui väljendusvabaduse mõjugrupi tähtsust ühiskonnas. 

 AkzoNobel Kunstipreemia laureaati auhinnatakse 5000 euro suuruse rahalise preemiaga ning kõik nominatsioonid koondatakse kunstikalendrisse. Preemia laureaat selgub Akzo Nobel Baltics AS töötajate hääletuse tulemuste põhjal. 

2024 preemia jagamine