VAHETA TAUSTA
  MENÜÜ

  Kristi Kongi on Tallinnas elav ja töötav maalikunstnik, kes on oma loomingus keskendunud värvide uuringutele. Tema tehniline ampluaa ulatub klassikalisest tahvelmaalist koht-kindlate ruumiinstallatsioonideni, jäädes siiski alati maalikunsti distsiplinaarsesse "gravitatsioonivälja". Sündinud 1985. aastal, õppinud maali nii Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kui ka Eesti Kunstiakadeemias. Kunstniku viimaste aastate isiknäituste keskmeks on olnud erksate värvikoosluste kombinatoorika, mis esineb kord popilikus, kord abstraktses võtmes. 2013. aastal võitis ta Sadolini nüüdiskunstipreemia.

   

  Nominent: Jass Kaselaan

  Jass Kaselaan on Tallinnas elav ja töötav skulptor, kes loob oskuslikult suuri kolmemõõtmelisi objekte, mis edukalt etteantud ekspositsiooniruumi ära hõlvavad. Sündinud 1981. aastal, õppinud skulptuuri nii Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kui ka Eesti Kunstiakadeemias. Kunstniku viimaste aastate isiknäituste teemaks on olnud tehnoloogiline progress, religioon ja nende paradigmade omavahelised suhted. 2013. aastal oli ta Sadolini nüüdiskunstipreemia nominent, 2014. aastal võitis Köler Prize'i nimelise nüüdiskunstipreemia.

   

  Nominent: Neeme Külm

  Neeme Külm on Tallinnas elav ja töötav installatsioonikunstnik, kes on keskendunud peaasjalikult koht-kindlatele ajutistele ruumiinstallatsioonidele. Sündinud 1974 .aastal, õppinud skulptuuri ja interdistsiplinaarseid kunste Eesti Kunstiakadeemias. Innovatiivne postminimalistlik installatsioonikunstnik, kes on 2012. aastal pälvinud Eesti Kultuurkapitali kunsti sihtkapitali aastapreemia isiknäituse "Pinnavirvendus" eest Hobusepea galeriis. 2013. aastal oli ta Sadolini nüüdiskunstipreemia nominent.

  KRISTI KONGI – maalikunstnik
  www.kristikongi.com
  Nominent: JASS KASELAAN
  https://www.youtube.com/user/kaselaanjas
  Nominent: NEEME KÜLM