VAHETA TAUSTA
  MENÜÜ

  Paul Kuimet on peamiselt Tallinnas elav ja kontseptuaalse fotograafia traditsioonides töötav foto- ja installatsioonikunstnik, kes kerkis esile juba oma debüütnäitusega "In Vicinity" Hobusepea galeriis 2010. aastal, olles sel ajal veel Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna bakalaureuseõppes. Oma teostes keskendub enamasti linnakeskkondadele ja fotograafia ja filmikunsti installatiivsetele võimalustele. 2012. aastal pälvis Sadolini nüüdiskunstipreemia. Fotograafiamagister 2014. aastast. Viimastel aastatel on ta fotograafina pööranud erilist tähelepanu Eesti NSV modernismipärandile.

   

  Nominent: Sigrid Viir

  Sigrid Viir on Tallinnas elav ja töötav kunstnik, kes on tähelepanu pälvinud ennekõike oma mänguliste "foto-skulptuuridega", mida on eri žüriide poolt ära märgitud nii Tallinnas (kunstipreemiale Köler Prize nomineerimine 2011. aastal) kui ka New Yorgis (Pulse'i kunstimessi peapreemia Pulse Prize 2012. aastal). Ta on õppinud kultuuriteooriat ja astunud 2005. aastast Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonda, kus on olnud mitme rühmituse liige, sh osaline "kunstifirmas" OÜ Visible Solutions, mis kutsuti 2012. aastal osalema Euroopa nüüdiskunsti rändbiennaalile "Manifesta". Samal aastal oli ta ka Sadolini nüüdiskunstipreemia nominent.

   

  Nominent: Merike Estna

  Merike Estna on Londonis elav eesti maalikunstnik, kes lõpetas 2009. aastal õpingud Londoni Goldsmiths College'is, olles eelnevalt aastatel 2001–2007 läbinud bakalaureuseõppe ja magistrantuuri Eesti Kunstiakadeemias ning juba varakult paistnud silma oma neopopiliku kujundimaailmaga. Viimasel ajal paistab silma pigem jõuliste maaliliste värviabstraktsioonidega, mida on näidatud kunstimessidel üle maailma. Oli Sadolini nüüdiskunstipreemia nominent 2012. aastal, 2014. aastal pälvis Konrad Mäe medali.

  PAUL KUIMET – (foto)kunstnik
  www.paulkuimet.ee

  Nominent: SIGRID VIIR
  www.temnikova.ee

  Nominent: LAURA PÕLD
  www.laurapold.com