Robin Nõgisto
2021
„Olemise tsirkus & Kurgipoiss“
Tehnika: Õli, akrüül, aerosoolvärv
lõuendil, kumbki maal 2 x 3 m

Robin Nõgisto

Robin Nõgisto (s. 1992) on maalikunstnik, kes kõrvuti maalimisega tegeleb ka videokunsti ja muusikaga. Teda on seostatud selliste märksõnadega, nagu popkunst, psühhedeelia, tänavakunst ja alternatiivne rokk-kultuur. Eriti just viimastel aastatel on Nõgisto tuntust kogunud monumentaalsete seinamaalide tegijana.

Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala 2017. aastal, näitustel osaleb alates 2012. aastast. Ta on üles astunud mitmel ühis- ja isiknäitusel ning teostanud suurejoonelisi tänavakunstiprojekte, luues seinamaalinguid Eesti Kunstnike Liidu ARS-i kunstilinnakule („Karvased, sulelised ja muud loomad“, 2019), Vilniuse kunstiakadeemiale (2019) ja Maleva 25 hoonele Kohtla-Järvel (2021). 2018. aastal nomineeris kvartali­ajakiri Kunst.ee Robin Nõgisto maali „The Bio Feel“ Akzo Nobeli kunstipreemiale.

Maalipaarik „Olemise tsirkus & Kurgipoiss“ oli eksponeeritud kunstniku isiknäitusel „Pildirahvas“ Tallinna Linnagaleriis (kuraator Tamara Luuk, 30. VII–26. IX 2021). „Robini tööd ei vali seltskonda, need pikendavad lapse unenägusid ja annavad poolpimedaile vanureile tagasi nägemise, need eelistavad inimest tänavalt ja rokifänni rafineeritud maitsega kõrgkunsti- ja muusika austajale,“ on öelnud näituse kuraator Tamara Luuk.

„Kui maalin, siis sõnad ja selgitamine ajab kõik segasemaks. Taju, tunded ja sõnad on erinevad maailmad,“ kommenteerib kunstnik. „Ma püüan iga tööga midagi erinevat. […] Teadmatus on viljakas pinnas ja vahel tundub, et ma üllatan iseennast kõige rohkem. […] Maal pakub mulle tuge ka siis, kui asjad on käest ära, näen siin väga suurt lootust.“

Nomineeris Tallinna Kunstihoone.