Mihkel Maripuu
Ex Nihilo (2019)
digitrükk
180 x 180

Mihkel Maripuu

Mihkel Maripuu (s. 1987) on maalikunstnik, kelle tegevust iseloomustab meediumiülene praktika ja huvi helimaailma ning internetijärgse visuaalkultuuri vastu. Ta on saanud 2010. aastal bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli maalikunsti õppetoolist ja lõpetanud 2014. aastal magistrikraadiga Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna.

Tema isiknäitus “Ex Nihilo”, mis toimus Eesti Kunstnike Liidu Hobusepea galeriis (3.–20. V 2019), käsitles inimese argiteadvuse kohandumist tänapäeva (digitaal) tehnoloogiaga (ja ka vastupidi).

Kunstniku teosed põhinevad suurtel digitrükkidel, mis on loodud arvutis – justkui “eimillestki”, ex nihilo – ja millele on seejärel käsitsi lisatud maalikihistused. Päriselt maalitud ja digitaalselt genereeritud teabe vaheline piir jääb aga vaataja jaoks märkamatuks, kiirelt ja aeganõudvalt valminud kujutised segunevad tajuprotsessis. Nii tekitab kunstnik ajutise puhvertsooni virtuaalse ja materiaalse maailma vahele, pidurdades sel viisil tänapäeval harjumuspäraseks saanud tava omastada kaootilisest ja lõputul kiirusel vallanduvast infotulvast endale vajalikku teavet vaid murdosa sekundi vältel.

Nomineeris Eesti Kunstnike Liit.