Kadri Toom
2022
Isiknäitus „Nägemisviise Perifeeriast“
Tehnika: Tsüanotüüpia, monotüüpia, siiditrükk, installatsioon, varieeruvad mõõdud
Foto: Stanislav Stepashko

Kadri Toom

Kadri Toom (s. 1984) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Viimastel aastatel on ta oma loomingus keskendunud ekperimentaalsele graafikale, põimides paeluvalt erksaid värvikihte ja pilkupüüdvaid ruumilisi kompositsioone.
Kadri Toom on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna (BA, 2006) ja Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna (MA, 2009). Isiknäitusi on tal olnud Tartus, Tallinnas, Võrus, Põlvas ja Viljandis ning Eesti piiri taga Lätis, Šveitsis ja Tšehhis. Rühman.itustel on ta osalenud alates 2004. aastast lisaks Eestile ka Soomes, Suurbritannias, Lätis, Tšehhis, Taanis ja Ungaris. 2021. aastal tunnustas Eesti Vabagraafikute Ühendus teda Aasta Graafiku tiitliga, mida on antud välja alates 1999. aastast.

Lisaks maalikunsti ja graafika pakutavate võimaluste omavahelisele sidumisele kasutab ta oma teoste eksponeerimisel sageli ka installatiivseid võtteid. Värvikihid tema teostel on trükitud erinevaid trükitehnikaid kasutades, tsüano- ja monotüüpiate puhul on kunstnikul tekkinud väga kindel ja omapärane käekiri. Võib kinnitada, et Kadri Toomi tehniliselt nutikalt teostatud kompositsioonid ja lõputu katsetamisjanu on kunstipublikule ja professionaalidele juba ammu silma jäänud. Toomi isiknäitus „Nägemisviise perifeeriast“ Draakoni galeriis (8. II–5. III 2022) on heaks näiteks kunstniku võimsast ruumi- ja värvitajust. Nomineeris kvartaliajakiri KUNST.EE.