Holger Loodus
Torm (2017)
õli lõuendil, kaadrid filmist
45 x 43

Holger Loodus

Holger Loodus (s. 1970) on eesti kunstnik, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia restaureerimise eriala (BA, 2004–2008) ja maalikunsti magistrantuuri (MA, 2009–2012) ning täiendanud end Karlsruhe Staatliche Hochschule für Gestaltung’is meediakunsti vallas (2011). 2012. aastal pälvis ta Eesti Kunstiakadeemia noore kunstniku preemia.

Kõik, mis see kunstnik ette võtab, võtab ta ette enneolematu põhjalikkuse ja pühendumisega. Oskusliku maalijana laiendab ta maalikunsti piire märkimisväärse virtuoossusega, luues enigmaatilisi näitusekooslusi, kus maalid ja installatsioonid toimivad “päästikutena” laiematele tõlgendusväljadele minemiseks.

Kissis silmadega nägemist teravustades, aga varjamata ka naerukortse, vaatab ta oma kangelaste saatusi ega dramatiseeri neid üle: parem hoida pea võimalikult selge ja silm võimalikult lahti olukorras, kus kindel pind su jalge all pole muud kui triiviv jäämägi. Maal “Torm” (2017), mis pärineb isiknäituselt “Teekond maailma lõppu” Tallinna Kunstihoone galeriis (9. IX–8. X 2017), on teostatud maalikunsti klassikalisel meetodil – õlivärv lõuendil.

Nominendi esitas Tallinna Kunstihoone.