Cloe Jancis
2018-…
„Kujunemisjärgus“
Tehnika: tinditrükk
alumiiniumil ja puitraamil,
85×56,6 cm, 65×43 cm, 43×28,6 cm.

Cloe Jancis

Cloe Jancis (s. 1992) on fotograafia, video ja installatsiooniga töötav kunstnik, keda huvitavad naise igapäevased rollid ja nende rollide täitmisega kaasnevad tunnetuslikud seisundid. Kunstnik viitab isikliku ja avaliku ruumi ühisosale, tuues välja perekondlike ning ühiskondlike rollide kattuvusi. Riided, mööbliesemed või meigitarbed on kõik sellisel viisil tema sageli autoportreelisse loomingusse kaasatud, et nende elementide ja kunstniku enese piirjooned hakkavad omavahel hägustuma.

Jancis on 2018. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala ja jätkab vabade kunstide teaduskonnas magistrantuuris. On eksponeerinud oma loomingut nii rühma- kui ka isiknäitustel.

Hiljuti osales ta Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimunud rühma­näitusel „Kaugete meelte kuma“ (kuraator Laura Toots, 5. VI–18. VII 2021) kahe teosega. Esiteks oli väljas suuremõõtmeline videoinstallatsioon „Osaks saama“ (2021, pimendav kangas, HD video, 16 min katkematus kordusesituses). See on avarasse tekstiilist „sambasse“ peitunud videoteos, milles näeme tugevat sobitumis- ja sulandumissoovi – kunstnik võõpab selles nii enda kui ka vaataja üle intiimsuse ja rahu pooltaheda värviga. Samal näitusel eksponeeritud Jancise fotolavastuste seeria „Kujunemisjärgus“ (2018–…), mis jätkub tulevikuski, on aga inspireeritud elulisest ruumipuudusest.

Värv on Jancise loomingus alati olulisel kohal. Teoste kogu palett laseb kunstnikul kõnelda vaatajale oma lugu.

Nomineeris Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum.