Angela Maasalu
2022
„Külmem kui põrgus“
Õli lõuendil
130 x 153 cm
Teose repro on fotografeerinud Anu Vahtra

Angela Maasalu

Angela Maasalu (s. 1990) on maalikunstnik, kes elab ja töötab Londonis. Ta on tuntud oma unenäoliste, sümbolismi feministlikust ja psühho analüütilisest vaatepunktist taasaktualiseerivate maalide poolest, kus julgelt käsitletakse isiklikke ja intiimseid teemasid, armastuse, läheduse ning üksinduse temaatikat. Maasalu loominguline arsenal, kust ei puudu ka terake enese irooniat, ei piirdu siiski ainult maali kunstiga, vaid ulatub ka akvarelli ja joonistusteni.

Oma tundlikult komponeeritud isiknäitusega „Klaasist südamega narr“ Tartu Kunstimajas (19. V–18. VI 2023) ja oma osalusega rühmanäitusel „Teisel pool suure unustuse mõõgalööki“ Narva kunstiresidentuuris (10. XII 2022–5. II 2023) kandis kunstnik vaataja sümbolirohkesse ja värvikirevasse alateadvuse maailma. Maasalu huvitab vastuoluline inimkogemus, ta tunnistab korraga õnne ja õnnetust, elu dramaatilisust ning koomilisust. Ta kasutab lugude jutustamiseks sageli autobiograafilisi fragmente, kombineerides neid sümboolsete ja poeetiliste kujunditega, et laiendada iseenda kogemus üldinimlikuks.

Jõgevalt pärit Maasalu on õppinud maalikunsti Tartu Ülikooli maaliosakonnas (BA, 2012) ja Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas (MA, 2015) ning täiendanud end Londonis Central Saint Martins College of Art and Design’is (2013–2014). Näitustel osaleb alates 2011. aastast. Tal on olnud isiknäitusi Tallinnas, Tartus, Londonis ja Irákleios. 2017. ja 2019. aastal oli ta nomineeritud AkzoNobeli kunstipreemiale.

Nomineeris Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum.