Angela Maasalu
Unustatud unistuste koobas (2017)
õli ja glitter liim lõuendil

Angela Maasalu

Angela Maasalu (s. 1990) on eesti kunstnik, kes on õppinud maalikunsti Tartu Ülikoolis (BA, 2009–2012) ja Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonnas (MA, 2012–2015) ning täiendanud end Central Saint Martins College of Art and Design’is (2013–2014).

Performatiivse projekti “Kodu II” Vaal galeriis (11. I–4. II 2017) lähteidee oli tõstatada küsimusi isiklikust ruumist, “kodu” mõistelise tähenduse komplekssusest. Näituse esimeses osas alustas Angela Maasalu tühjast valgest galeriiruumist ning hakkas sinna omale maja ehitama.

Maja ehitamine oli protsess, kus tähtis osa oli katsetamisel, uuesti- ja ümbertegemisel või jällegi ringiotsustamisel. Oma projektis mõtestas kunstnik ümber traditsioonilisi galeriiruumi mängureegleid – majast sai kunstniku isiklik projektiruum – galerii galeriis, kus ta eksponeeris ka oma maale. “Üritan oma loomingus alati välja tuua väga lihtsaid teemasid, mis seostuvad inimeseks olemisega: armastust, vestlusi, viha, und, kaotusi, õnne, emotsioone jne,” on kunstnik ise selgitanud.

Nominendi esitas Tartu Kunstimuuseum (Tartmus).