Alexei Gordin
2022
„Kiosk“
Akrüül ja kunstveri lõuendil
65×90 cm
Teose repro on fotografeerinud Alexei Gordin

Alexei Gordin

Alexei Gordin (s. 1989) on maalikunstnik, elab ja töötab Tallinnas. Tegeleb ka foto, Videoja performance’i-kunstiga, kuid on siiski tuntud peamiselt oma sarkastiliselt kunstimaailma toimemehhanisme kommenteerivate maalide poolest, kus seiklevad vaesed kunstnikud, elitaristlikud kuraatorid, avantüristlikud galeristid ja paksu rahakotiga kunstikogujad.

Tomskis sündinud Gordin on õppinud maalikunsti Eesti Kunstiakadeemias (BA, 2011) ja Helsingi Kunstiakadeemias (MA, 2016). Näitustel osaleb alates 2010. aastast. Gordini maalikeel on mõjutatud nii internetieelsetest karikatuuridest kui ka nüüdisaegsest globaalsest meemikultuurist. Tema isiknäitus „Selles galeriis täituvad unistused“ Vaal galeriis (2. VI–1. VII 2023) näitab kunstnikku nii maalitehnilises kui ka kontseptuaalses tippvormis olevana, heaks üksik näiteks oleks siinkohal hüperrealistlikus võtmes teostatud maal „Kiosk“. Kuigi oma maalidega taotleb kunstnik enamjaolt koomilist efekti, ilmneb ta ise neis pigem traagilise natuurina – need on autoporteed kunstnikust, kes üritab tänapäeva kommertslikus (kunsti)maailmas kõigi saatuselöökide kiuste lihtsalt ellu jääda.

2017. võitis ta Vilniuses Young Painter Prize’i nimelise konkursi, mis on igaaastaselt aset leidnud alates 2009. aastast. Gordini teosed kuuluvad muu hulgas Tartu Kunstimuuseumi, Leedu Rahvusgalerii ja Kiasma nüüdiskunstimuuseumi kollektsiooni ning mitmetesse erakogudesse.

Nomineeris kvartaliajakiri KUNST.EE.