VAHETA TAUSTA
  MENÜÜ

  Tanja Muravskaja on Tallinnas elav ja töötav eesti nüüdiskunstnik. Tema teosed on peamiselt fotograafia või video formaadis. Kunstniku loomingus on tihtipeale põimitud keerukad küsimused identiteedist ja/või rahvus(lu)est. Sündinud 1978. aastal, on ta fotograafiat õppinud Eesti Kunstiakadeemias ja Westminsteri ülikoolis, enne seda on ta õppinud ka ajakirjandust Tallinna Ülikoolis. Muravskaja kerkis Eesti kunstielus võimsalt esile 2000. aastate teises pooles (uus)rahvuslust käsitlevate peamiselt fotoportree žanris isiknäitustega. Neist kõige märkimisväärsemad on "Positsioonid" 2007. aastal Tallinna Linnagaleriis, "Nemad, kes laulsid koos" 2008. aastal Vaal galeriis ja "Lucky Losers" 2009. aastal Tallinna Linnagaleriis. Tema töid kuulub nii Kumu kunstimuuseumi kui ka Tartu Kunstimuuseumi püsikogudesse. Viimasel ajal on ta oma loomingus keskendunud enda ukraina juurtele, seda näiteks isiknäitusel "Kolm õde" 2015. aastal Hobusepea galeriis, mida hiljem eksponeeriti ka Helsingi nüüdiskunstimuuseumis Kiasma. 2015. aastal pälvis ta Sadolini kunstipreemia.

   

  Nominent: Eike Eplik

  Eike Eplik on eesti skulptor ja installatsioonikunstnik, kes elab ja töötab Tartus. Oma sürrealistlikult ambivalentses loomingus kasutab tihti motiive loodusest, jutustades justkui fantastilisi muinasjutte oma alateadvusest, mis ilmnevad nii narratiivsete kui poeetilistena, nii tuttavlikult igapäevaste kui üllatavalt absurdsetena. Sündinud 1982. aastal, on ta õppinud skulptuuri Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias. On olnud vahetusüliõpilane Turu rakenduskõrgkoolis ja assisteerinud skulptoreid Turus ja Berliinis. 2012. aastal pälvis ta nüüdiskunsti festivalil Art Ist Kuku Nuut "kuku nunnu" stipendiumi, 2015. aastal oli üks Sadolini preemia nominentidest.

   

  Nominent: Kris Lemsalu

  Kris Lemsalu on eesti installatsiooni- ja performance'i-kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas ning Viinis. Ta kerkis Eesti kunstielus kiirelt esile 2015. aastal, kui tema skulptuuriinstallatsioon ja/või kestvus-performance pealkirjaga "Whole Alone 2" New Yorgi Frieze'i kunstimessil sai ära mainitud mitmete massimeediaväljaannete messiülevaadetes, näiteks nagu The New York Times ja Forbes. Sündinud 1985. aastal, on ta õppinud kunsti Eesti Kunstiakadeemias Tallinnas, Taani disainikoolis Kopenhaagenis ja Viini Kunstiakadeemias. Olles õppinud esimese distsipliinina keraamikat, eksperimenteerib Lemsalu tihti tarbekunsti traditsionaalsete tehnikatega. Portselanist tehtud objektid on tihti kokku pandud leitud looduslike materjalidega, näiteks karusnaha või töödeldud nahaga, või siis on neid ühendatud taaskasutatud inimmaailma päritolu materjalidega, nagu näiteks odav papp või uuskasutatud kangad. 2015. aastal oli ta üks Sadolini kunstipreemia nominentidest.

  Tanja Muravskaja
  www.tanjamuravskaja.com

  Nominent: Eike Eplik
  cargocollective.com/eikeeplik

  Nominent: Kris Lemsalu
  www.krislemsalu.com