VAHETA TAUSTA
  MENÜÜ

  Paco Ulman on Tallinnas elav ja töötav arhitekt ja fotokunstnik, kes on tuntust kogunud eelkõige oma metafüüsiliste "vaikeludega" kaasaja linnaruumis. Sündinud 1980. aastal, 2008. aastast Eesti Kunstiakadeemia arhitektuurimagister. Fotokunstnikuna tegeleb enamasti urbaanse ruumiproblemaatikaga, millega puutub kokku oma igapäevatöös arhitektina, nihestades omavahel aja ja ruumi mõisteid ning ruumi ja ruumi representatsiooni kategooriaid. 2012. aastal oli ta kutsutud osalema kohalikku noort kunsti esile tõstvale III Artishoki biennaalile Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis. 2014. aastal pälvis Sadolini nüüdiskunstipreemia.

   

  Nominent: Laura Põld

  Laura Põld on kunstnik, kes töötab maalikunsti, objektikunsti, installatsiooni ja videoga. Elab ja töötab hetkel nii Tallinnas kui ka Viinis. Sündinud 1984. aastal Tallinnas, õppis ta esmalt Eesti Kunstiakadeemias keraamikat ja seejärel maalikunsti Tartu Ülikoolis, mille lõpetas magistrikraadiga 2010. aastal. Kunstnikuna loob peamiselt ajutisi keskkondi, mis põhinevad maalikunsti erinevatel esteetilistel ja ajaloolistel aspektidel, viidates nii maailma igikestvale muutumisele. Küsimus, mis võiks olla 21. sajandi maastikumaal, kordub tihtilugu tema teostekehandis. Tema portfooliot iseloomustab ka julge eri materjalide ja tehnikate koosmõju, nagu näiteks maal, tekstiil, puit, leidobjektid, keraamika ja video. Oli Sadolini nüüdiskunstipreemia nominent 2014. aastal.

   

  Nominent: Anu Vahtra

  Anu Vahtra on kunstnik, kelle eelistatumateks meediumiteks on fotograafia ja suuremõõtmeline ruumiinstallatsioon. Sündis 1982. aastal Tallinnas, kus peamiselt elab ja töötab praegugi. Õppinud fotograafiat aastatel 2002–2005 Eesti Kunstiakadeemias ja 2005–2007 Gerrit Rietveldi Akadeemias. 2012. aastal oli ta ka kutsutud osalema III Artishoki biennaalile Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, kus 2014. aastal pälvis Köler Prize'i nimelise nüüdiskunstipreemia. Oma teostes põimib ta oskuslikult oma teravat ruumitaju klassikalisele kontseptuaalsele fotograafiale omase esteetikaga. Oli Sadolini nüüdiskunstipreemia nominent 2014. aastal.

  PACO ULMAN – (foto)kunstnik, arhitekt
  www.pacoulman.com

  Nominent: LAURA PÕLD

  Nominent: ANU VAHTRA